Նպատակ: 36,513,400 AMD
2022 թվականից Սյունիքի Կապան համայնքի Վանեք բնակավայրում անցկացվող «Դավիթբեկյան խաղեր» մրցույթ-փառատոնը 2026-ին նոր մակարդակի է բարձրանում։
«Դավիթբեկյան խաղեր» մրցույթ-փառատոնը՝ Սեր, ուժ, հավատք, միասնակնություն գաղափարախոսությամբ համախմբում է Հայաստանի մարզերից և Սփյուռքից ժամանած երիտասարդներին՝ զարգացնելու նրանց ֆիզիկական պատրաստվածությունը, գիտելիքը և թիմային մտածողությունը։
2026 թվականին Կապանի Վանեք բնակավայրում ծրագիրը կհյուրընկալի արդեն 25 թիմ և ավելի քան 300 մասնակից(14-17 տարեկան)։
Սա միայն մրցույթ չէ, սա դպրոց է, որտեղ 14-17 տարեկան պատանիները սովորում են lինել տոկուն, պատրաստ օգնության և միասնականության: Պատանիները ճանաչում են հայրենի պատմությունն ու ամրապնդում թիմային ոգին։
2022-ի 8 թիմից հասել ենք 25-ի։ Օգնի՛ր մեզ ընդլայնել այս հայրենանվեր ծրագիրը և Սյունիքը դարձնել համահայկական երիտասարդական կենտրոն:
Ինչո՞ւ աջակցել.
• Մասշտաբ. 25-26 թիմ Հայաստանից և Սփյուռքից:
• Կրթություն. 15+ ուղղություն՝ ռազմամարզական պատրաստությունից մինչև քարտեզագրություն, պատմություն և շախմատ։
• Ազդեցություն. Սահմանամերձ համայնքների ենթակառուցվածքների զարգացում և երիտասարդության համախմբում։
Մրցույթ-փառատոնի արդյունավետությունն ապահովելու և մասնակիցների մեծ հոսքը կառավարելու նպատակով միջոցառումը կազմակերպվում է  շրջափուլով.
I շրջափուլ՝ Հունիսի 29 – Հուլիսի 05
II շրջափուլ՝ Հուլիսի 06 – Հուլիսի 12
III շրջափուլ՝ Հուլիսի 13 – Հուլիսի 19
Եզրափակիչ փուլ՝ Հուլիսի 27 – Օգոստոսի 02
Ձեր նվիրատվությունը ներդրում է մեր պատանիների գիտելիքի և հայրենիքի անվտանգության մեջ։
Դրամահավքի լինքում կարող ես տեսնել յուրաքնաչյուր ծախս, որին կհաջորդի հաշվետվությունը: Կարող ես համոզված լինել՝ քո ներդումը ծառայում է նպատակին:

Let’s build a strong generation for tomorrow in the heart of Syunik.
Since 2022, the “Davithbekyan Games” competition-festival, held in Vanek village of the Kapan community in Syunik, is reaching a new level in 2026.
With the ideology of Love, Strength, Faith, and Unity, the “Davithbekyan Games” competition-festival brings together young people from regions of Armenia and the Diaspora to develop their physical preparedness, knowledge, and team thinking.
In 2026, the program in Vanek (Kapan) will host 25 teams and more than 300 participants (ages 14–17).
This is not just a competition — it is a school where teenagers learn to be resilient, ready to help, and united. Participants discover their national history and strengthen team spirit.
From 8 teams in 2022, we have grown to 25. Help us expand this patriotic initiative and turn Syunik into a pan-Armenian youth center.
Why support us?
• Scale: 25–26 teams from Armenia and the Diaspora
• Education: 15+ directions — from military-sport training to mapping, history, and chess
• Impact: Development of border community infrastructure and youth consolidation
To ensure the effectiveness of the competition-festival and manage the large number of participants, the event will be organized in rounds:
Round I: June 29 – July 05
Round II: July 06 – July 12
Round III: July 13 – July 19
Final Round: July 27 – August 02
Your donation is an investment in the knowledge of our youth and the security of our homeland.
In the fundraising link, you can see every expense, followed by a full report. You can be confident that your contribution serves its purpose.